Pinnacle TimingHorror at Harding Hill MTB 2019Pinnacle Timing Logo
Horror at Harding Hill MTB 2019
                        The Horror at Harding Hill
                          EFTA Mountain Bike Race
        July 14, 2019           Webb Forest            Sunapee, NH
Sponsored by Sunapee Recreation                     dana@pinnacletiming.us
===========================================================================


             *******  Elite Women  *******


             *******  Expert U19 Women  *******


             *******  Expert Senior Women  *******


             *******  Expert Veteran Women  *******


             *******  Sport U16 Women  *******


             *******  Sport U19 Women  *******


             *******  Sport Senior Women  *******

    1  58 Denise Butler                           Revere MA               01:40:03  200 
    2  64 Heather Kilduff                         Pocasset MA             02:24:11  190 

             *******  Sport Veteran Women  *******

    1  61 Sally McInnis                           Maynard MA              01:46:02  200 
    2  60 Kathleen Gonzales                       Wallingford CT          01:59:39  190 
    3  62 Judy Webber                             Pittsfield NH           02:14:53  178 

             *******  Novice U13 Women  *******


             *******  Novice U16 Women  *******

    1 136 Mae Whitcomb                            Holderness NH           01:07:14  200 
    2 135 Lilly Ware                              Westminster VT          01:27:27  190 

             *******  Novice U19 Women  *******

    1 137 Ryley Mosher                            Boxboro MA              01:41:17  200 

             *******  Novice Senior Women  *******

    1  59 Liesl Magnus                            Holderness NH           01:16:04  200 
    2 138 Erin Waters                             Concord NH              01:24:17  190 

             *******  Novice Veteran Women  *******

    1 139 Michele Mosher                          Boxborough MA           01:49:33  200 

             *******  Elite Men  *******

    1   5 Seamus Woods                            Brewster MA             02:02:52  200 
    2   2 Michael Haeflich                        West Hartford CT        03:05:34  190 

             *******  Single Speed Men  *******

    1   4 John Skarupa                            Chatham MA              01:37:25  200 
    2   3 Thom Parsons                            Roslindale MA           01:48:27  190 

             *******  Single Speed Women  *******


             *******  Clydesdale Men  *******

    1 141 Chris Naime                             Wilmot NH               01:06:24  200 

             *******  Expert U19 Men  *******


             *******  Expert Senior Men  *******

    1  16 Nick Bouton                             St. George VT           01:38:19  200 
    2  17 Eric Desautels                          Lyman ME                01:42:36  190 
    3  18 Evangelos Gerekos                       Amherst NH              01:56:29  178 

             *******  Expert Veteran Men  *******

    1  21 Carl Devincent                          Lynnfield MA            01:40:37  200 
    2  20 Dan Desmarais                           Acushnet MA             01:44:33  190 
    3  22 Kevin Killay                            Royalston MA            01:46:29  178 
    4  23 Robert Mooney                           West Bridgewater MA     01:48:13  164 
    5  24 Tim Trotter                             Keene NH                02:06:41  148 

             *******  Expert Master Men  *******

    1  12 Scott Martin                            No Dartmouth MA         01:36:03  200 
    2  13 Brian McInnis                           Maynard MA              01:55:16  190 
    3  11 Matthew Graham                          Simsbury CT             01:59:51  178 

             *******  Sport U16 Men  *******

    1  41 Liam McKellick                          Montgomery MA           01:23:06  200 

             *******  Sport U19 Men  *******

    1  42 Wylie Kendall                           Antrim NH               01:26:31  200 

             *******  Sport Senior Men  *******

    1  56 Josiah Lasalle                          Milford NH              01:20:46  200 
    2  55 Jake Grover                             Putney VT               01:23:06  190 

             *******  Sport Veteran Men  *******

    1  57 Mike Driscoll                           South Deerfield MA      01:22:38  200 

             *******  Sport Master Men  *******

    1  43 Steven Constine                         Hillsboro NH            01:24:39  200 
    2  47 Tim Kennedy                             Milford NH              01:24:55  190 
    3  48 Ken Lawas                               Kensington NH           01:28:53  178 
    4  46 Don Gonzales                            Wallingford CT          01:29:12  164 
    5  50 Lee Ormiston                            Wilton NH               01:31:49  148 
    6  45 Chris Demars                            Gill MA                 01:34:46  130 
    7  52 Mark Rodman                             Westford MA             01:35:08  110 
    8  65 Chris Bertrand                          Stowe VT                01:37:41   88 
    9  49 Eli Levine                              Andover MA              01:39:30   64 
   10  54 Ray Webber                              Pittsfield NH           01:41:00   38 
   11  51 Bill Penton                             Waltham MA              01:46:14      

             *******  Novice U13 Men  *******


             *******  Novice U16 Men  *******

    1 142 Zazo French                             Spofford NH             01:21:23  200 

             *******  Novice U19 Men  *******

    1 129 Gus Whitcomb                            Holderness NH           01:00:34  200 

             *******  Novice Senior Men  *******

    1 131 Kyle Ament                              South Deerfield MA      00:58:44  200 
    2 132 Thomas Gemelli                          Cambridge MA            01:11:17  190 
    3 140 Chris Hilton                            Newbury NH              01:22:04  178 

             *******  Novice Veteran Men  *******

    1 134 Bill Sanders                            Turners Falls MA        01:03:25  200 
    2 133 Kurt Magnus                             Holderness NH           01:17:08  190 

             *******  Novice Master Men  *******
			 

        DNs LIST OF ALL COMPETITORS

Race# Category       Name                        Hometown                   
===== ============== =========================== ======================= 
   15 Exp Master Men Tyler Munroe                North Andover MA        
   19 Exp Vet Men    David Cade                  Wakefield MA            
   25 Exp Vet Women  Michele Satrowsky           Newbury MA              
   53 Spt Master Men Shannon Surdam              Greenfield NH           
  130 Nov Master Men Athos Rassias               Hanover NH              

        DNF LIST OF ALL COMPETITORS

Race# Category       Name                        Hometown                   
===== ============== =========================== ======================= 
    1 Elite Men      Cory Cheyne                 West Hartford CT        
   14 Exp Master Men John Mosher                 Boxboro MA              
   44 Spt Master Men Andrew Cooper               Nashua NH               
Copyright 2019 Pinnacle Timing LLC. All Rights Reserved.
Designed & Hosted by Functional Art Solutions